gadżetynews

HTC też zabiera się za smartwatcha

HTC nadal ma problemy finansowe. Jednym z możliwych sposobów ich rozwiązania jest ucieczka do przodu i zaprezentowanie własnego smartwatcha. Choć, jeśli wierzyć tajwańskiej firmie, w ich wypadku jest to sięganie do własnej historii.

Klika dni temu CEO tajwańskiej spółki, Peter Chou, stwierdził w wywiadzie dla Financial Times, że HTC pracowało nad „inteligentnymi zegarkami” zanim stało się to modne. Chodzi o projekt nad którym tajwańska firma pracowała wspólnie z Microsoftem. Nie wiadomo dlaczego obie firmy nie rozwinęły wtedy w pełni swojej współpracy w tym zakresie, ale HTC chce po raz kolejny zająć się smartwatchami. Tym razem na poważnie.

Opierając się na informacjach pochodzących od „ludzi zaznajomionych ze sprawą”, Bloomberg twierdzi, że HTC planuje w drugiej połowie przyszłego roku zaprezentować własny „inteligentny zegarek”. Co prawda, jak to zwykle w przypadku tego typu doniesień bywa, niewiele wiadomo na temat specyfikacji urządzenia ani jego możliwości, ale źródła wspominają o tym, że ma być ono wyposażone w kamerę. I działać pod kontrolą Androida.

podobne treści