gadżetynews

HTC przygotowuje nowe gogle VR

Jak donosi serwis Cnet, HTC przygotowuje się do nowej ofensywy w segmencie wirtualnej rzeczywistości. Nie będą to jednak ani usprawnione gogle Vive, ani kolejny zestaw wymagający uzupełnienia smartphonem.

Jeśli chodzi o konsumenckie urządzenia VR, to można powiedzieć, że HTC jest jednym z pionierów tego segmentu rynku. Zaawansowane gogle HTC Vive, zaprezentowane w ubiegłym roku, sprzedają się nieźle, ale największą popularnością i tak cieszą się prostsze gogle VR Samsunga, których sprzedano łącznie więcej, niż zestawów HTV Vive i Oculus Rift. HTC zdaje sobie z tego sprawę i dlatego jeszcze w tym roku zamierza wprowadzić do sprzedaży prostsze, bardziej mobilne gogle VR.

Na razie jednak niewiele o nich wiadomo. A dokładniej prawie nic, poza tym, że plany ich wypuszczenia potwierdził w rozmowie z portalem Cnet Chia-lin Chang, prezes do spraw sprzedaży w HTC. Oraz tego, że nie będzie to podstawowy zestaw wymagający do działania umieszczenia w obudowie własnego smartphone’a.

Na szczegóły będziemy więc jeszcze musieli poczekać, ale zapewne niezbyt długo, ponieważ nowe urządzenie ma pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zdjęcie: Flickr/Janitors

podobne treści