newssmartfony

HTC prezentuje HTC U Ultra, flagowiec z dwoma ekranami

HTC zaprezentowało dziś swojego najnowszego flagowca, HTC U Ultra. Smartphone wyróżnia się zastosowaniem dwóch ekranów oraz mocnymi podzespołami.

HTC U Ultra wyróżnia się zastosowaniem dwóch ekranów. Ekran główny ma przekątną 5,7 cala i rozdzielczość 1440 na 2560 pikseli, podczas gdy umieszczony nad nim po prawej stronie ekran pomocniczy ma rozdzielczość 160 na 1040 pikseli i przekątną 2,05 cala. Na drugim ekranie wyświetlane są informacje dodatkowe, takie jak ikony powiadomień czy informacje pogodowe.

W nowym flagowcu HTC znalazło się też miejsce dla aparatu fotograficznego UltraPixel 2 działającego w rozdzielczości 12 megapikseli, z przodu natomiast umieszczono kamerę 16 megapikseli, która może nagrywać wideo full HD.

Wewnątrz obudowy znajdują się mocne podzespoły, w tym procesor Snapdragon 821 wsparty 4 GB pamięci RAM oraz szybką pamięć flash na dane o pojemności 64 lub 128 GB. Za zasilanie odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 3000 mAh z Quick Charge 3.0. Całość pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z Sense, które wzbogacono o Sense Companion – nowego asystenta głosowego wzorowanego na Siri czy Cortanie. HTC U Ultra zawiera ponadto slot na karty microSD, ale pozbawione jest za to złącza minijack, którego rolę przejmie złącze USB Type C.

Zaprezentowane dziś oficjalnie po raz pierwszy urządzenie do sklepów trafi dopiero w marcu, a jego cenę ustalono na 749 dolarów.

Zdjęcie: HTC

podobne treści