smartfony

HTC pracuje nad kolejnym Nexusem

HTC może pochwalić się długą i dość owocną historią współpracy z Google w ramach przygotowywania smartphone’ów z serii Nexus. Jak donosi serwis Android Police, tajwańska firma odpowiedzialna jest za przygotowywane właśnie urządzenie, które skrywa się pod nazwą kodową Sailfish.

Według informacji, jakie Android Police zdobyło z zaufanego źródła, nowy Nexus od HTC ma być następcą LG Nexusa 5X, a więc tańszego z urządzeń w modelowej linii smartphone’ów z Androidem. Źródło podało także specyfikację urządzenia, które ma zadebiutować we wrześniu tego roku, już z Androidem N na pokładzie.

Urządzenie ma być wyposażone w ekran o przekątnej wynoszącej 5 cali i rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli. W obudowie znajdzie się czterordzeniowy procesor 2,0 GHz (prawdopodobnie będzie to Snapdragon 820) wspierane przez 4 GB pamięci RAM. Użytkownicy dostaną do dyspozycji co najmniej 32 GB pamięci na dane oraz dwie kamery (8 i 12 megapikseli). Nowy Nexus od HTC ma być także wyposażony w złącze USB Type C, Bluetootha 4.2, skaner linii papilarnych, wejście minijack oraz baterię o pojemności 2770 mAh.

Więcej szczegółów nie jest znanych. Ale o Nexusie przygotowywanym przez HTC i tak wiemy dużo więcej, niż na temat tegorocznego flagowego Nexusa, o którym wiadomo tylko, że ponownie zostanie on przygotowany przez Huawei.

podobne treści