smartfonyWiadomość główna

HTC One S w niektórych rejonach ze starszym procesorem

HTC One S miał być „pięknym i mądrym” smartphonem w „niezwykle eleganckiej, najsmuklejszej jak dotąd obudowie. Piękny zarówno z zewnątrz jak i od środka, wyposażony w 4,3-calowy ekran z obrazem o niespotykanej dotychczas jakości.” Użytkownik miał być zauroczony. Diabeł jednak tkwi w szczegółach. Okazuje się, że w niektórych rejonach sprzedawany jest z innym procesorem.

W specyfikacji technicznej tego telefonu nie znajdziecie stwierdzenia, że wyposażono go w Snapdragona S4. Co z resztą jest zgodne z prawdą, ponieważ w ten procesor wyposażono tylko modele przeznaczone na rynek amerykański, japoński, południowokoreański i niektóre europejskie. Wersja wyposażona w Snapdragona S3 powędrowała na Tajwan, w rejon Azji i Pacyfiku oraz do niektórych krajów Europy.

Zła wiadomość jest taka, że nie wiadomo czy Polska znajduje się w tej lepszej czy gorszej części Starego Kontynentu. Dobra wiadomość jest taka, że można w dość prosty sposób stwierdzić z jaki modelem mamy do czynienia – prawdopodobnie modele taktowane 1.7GHz zamiast 1.5GHz są właśnie wyposażone w Snapdragona S3.

Skąd takie zamieszanie? Nie jest tajemnicą, że Qualcomm ma problemy z zapewnieniem wystarczającej ilości chipów Snapdragon S4 a HTC ma nadzieję, że do czasu aż nie zostanie zaspokojone zapotrzebowanie na nowsze chipy, zamiana nie wpłynie na wrażenia użytkowników:

„Tak jak w przypadku wielu urządzeń HTC, na które jest duże zapotrzebowanie, pracujemy zawsze z naszymi dostawcami by jak najszybciej spełnić wymagania konsumentów. W przypadkach gdy w jednym miejscu wykorzystywane jest kilka modeli jednej części, stawiamy taką samą poprzeczkę jakościową, by zapewnić takie same doświadczenia wszystkim użytkownikom.”

[The Verge]

podobne treści