smartfony

HTC One Nexus experience

HTC poszło w ślady Samsunga i zaprezentowało wczoraj nową wersję swojego flagowego smartphone’u. Nowy HTC One działa pod kontrolą czystego Androida 4.2.2.

Od 26 czerwca HTC One „Nexus experience” (tak to nazwali, serio) będzie można nabyć w cenie 599 dolarów. Od zwykłego THC One różni się on właściwie tylko brakiem HTC Sense. Niestety smartphone będzie dostępny jedynie w Google Play, a to oznacza, że z Polski go na razie nie zamówimy.

Tak czy inaczej powstaje całkiem ciekawa sytuacja. Producenci, jak Samsung, tak i HTC, doszli do wniosku, że można zaryzykować i dać klientom urządzenia pozbawione ich autorskich nakładek. Nie są one co prawda złe, ale w pewnym stopniu zmieniają one Androida. Pozwalają producentom się wyróżnić. I czasem denerwują użytkowników, którzy, między innymi z ich powodu, muszą tak długo czekać na aktualizacje oprogramowania. W tym wypadku aktualizacją czystego Androida instalowanego na HTC One i Samsungach Galaxy S4 zajmie się bezpośrednio Google. Oba urządzenia będą miały identyczny system operacyjny i będą sprzedawane w jednym miejscu. Ciekawe, które z nich sprzedawać się będzie lepiej?

podobne treści