newssmartfony

HTC One M9+ jednak zadebiutuje w Europie

Wbrew pierwotnym deklaracjom HTC, a konkretnie jego CEO, Cher Wang, międzynarodowa dystrybucja smartfona HTC One M9+ jednak stanie się faktem. Zgodnie z najnowszymi zapowiedziami przedstawicieli tajwańskiej firmy, drugi z wariantów jej flagowca już wkrótce trafi do sprzedaży przynajmniej na terytorium Europy.

HTC One M9+ to, jak sama wskazuje, dopakowana wersja HTC One M9, będąca najlepszym produktem w obecnej ofercie firmy. W przeciwieństwie do swego poprzednika, wyposażonego w 5-calowy ekran Full HD, dysponuje ona większym, 5,2-calowym wyświetlaczem LCD3 o wspaniałej rozdzielczości 2560 na 1440 pikseli, świetnym, 20-megapikselowym aparatem głównym, 3 gigabajtami RAM-u i 32 GB wbudowanej pamięci. Największą zmianą w stosunku do pierwszej edycji gadżetu było jednak zastąpienie procesora Qualcomm Snapdragon 810, 8-rdzeniową jednostką MediaTek MT6795T o częstotliwości taktowania 2,2 GHz.

Całość uzupełnia tradycyjny zestaw głośników BoomSound i wbudowany skaner linii papilarnych, oddany pod kontrolę nowiutkiego Androida 5.0 Lollipop. Wszystko to składa się na obraz prawdziwego flagowca HTC.

Tak czy siak, wróżenie mu większego sukcesu w Europie zakrawałoby dziś na skrajną nierozsądność. Nie ma przesłanek wskazujących na to, że przełamie on negatywną passę firmy i nie przeistoczy się w kolejną ofiarę jej marketingu, który pewnie nie uczyni go łakomym kąskiem mas na najważniejszych rynkach globu. Z najnowszych doniesień wynika, że część sklepów na naszym kontynencie uruchomiła już przedsprzedaż HTC One M9+ w cenie zbliżonej do 750 euro.

Źródło: Engadget.com

podobne treści