newssmartfony

HTC One (M8) z Windowsem Phone 8 oficjalnie zaprezentowany

Rodzina Windows Phone’ów powiększyła się właśnie o kolejnego, bardzo wartościowego członka. Po kilku miesiącach niemego przyglądania się festiwalowi śmiałych spekulacji i plotek, tajwański gigant nareszcie ukrócił wszelkie domysły i oficjalnie zapowiedział premierę nowego wariantu smartfona HTC One (M8) z Windowsem Phone 8 na pokładzie.

Szczęśliwie dla osób przykładających dużą wagę do parametrów sprzętowych gadżetów, HTC nie zdecydowało się na dokonanie żadnych zmian w zakresie bazowych podzespołów M8. Specyfikacja nowego wariantu słuchawki nie odbiega w zasadzie żadnym punkcie od wyposażenia jego androidowego pierwowzoru, co oznacza, że z pewnością jest ona jednym ze zdecydowanie najpotężniejszych urządzeń opartych na Windowsie Phone 8 w całej historii tego OS-u.

A skoro tak, warto przy tej okazji wspomnieć to i owo o standardowym wyposażeniu One (M8). Zarówno starsza, jak i nowa wersja słuchawki dysponuje 5-calowym ekranem o rozdzielczości 1920 na 1080 pikseli (441 PPI), mocnym, czterordzeniowym procesorem Qualcommu: Snapdragon 801 o częstotliwości taktowania 2,3 GHz, 2 gigabajty RAM-u, 5-megapikselowy aparat główny, 2600 mAh baterię, slot na karty micro SD oraz 32 GB standardowej pamięci wewnętrznej. Biorąc pod uwagę zwyczajową płynność działania znacznie słabszych urządzeń opartych na systemie mobilnym Microsoftu, wszystko to składa nam się na kawał całkiem wydajnej bestii.

Oficjalna sprzedaż smartfona rusza w zasadzie już dzisiaj, ale dotyczy to wyłącznie dystrybucji prowadzonej przez wybranych operatorów na terytorium USA. Tajwańska firma na razie nie zdradziła, czy i kiedy nowy One (M8) trafi do sklepów w Europie i na świecie. Na dziś wydaje się jednak wyłącznie kwestią czasu. Jak będzie, przekonamy się już niebawem.

Źródło: Gizmodo.com

podobne treści