biznesnewssmartfony

HTC oficjalnym partnerem Ligi Mistrzów UEFA

HTC nie daje za wygraną w zaciętej walce o prym na rynku androidów. Tajwańska firma, której globalny marketing od dawna nie stoi na najwyższym poziomie, poinformowała, że na początku przyszłego roku stanie się oficjalnym partnerem rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej UEFA.

Umowa wejdzie w życie już na początku stycznia i wygaśnie dopiero wraz z zakończeniem sezonów 2014/2015. Oficjalne partnerstwo oznacza ni mniej, ni więcej tyle, że mecze zostaną ozdobione znacznie większą ilością band i spotów reklamowych zachwalających topowe smartfony HTC. Niewykluczone też, że na rynku ukażą się wkrótce ich specjalne, limitowane edycje, sygnowane logiem największych klubowych rozgrywek piłkarskich w Europie.

Przy okazji – HTC stało się też oficjalnym partnerem finałów superpucharu UEFA w 2013 i 2014 roku oraz rozgrywek ligi mistrzów kobiet (podobnie jak wyżej, do sezonu 2014/2015).

Czy to się komuś podoba, czy nie – deal z UEFĄ to dla HTC naprawdę duża sprawa. Tajwańskiej firmie niejednokrotnie zarzucano, że w przeciwieństwie do Samsunga jej marka (pomimo wcale nie odstających produktów) nie jest rozpoznawalna na całym świecie. Dzięki obecności w tak chętnie oglądanych rozgrywkach być może wreszcie uda jej się to zmienić.

Zobaczymy.

[Android Central]

podobne treści