ciekawostkikrótka piłkasprzęt

HTC: nie porzuciliśmy planów stworzenia własnego smartwatcha

Wygląda na to, że doniesienia o rzekomym wstrzymaniu prac nad pierwszym, inteligentnym zegarkiem HTC nie były do końca prawdziwe. Jak zapewniają czołowi przedstawiciele tajwańskiego giganta, choć premiera tego gadżetu rzeczywiście została przesunięta w czasie, to powinien on trafić na rynek już na przestrzeni 2015 roku.

Taką informacją podzielił się w swym wywiadzie dla serwisu Re/code szef amerykańskiego oddziału firmy, Jason Mackenzie. Zgodnie z przedstawioną przez niego relacją, HTC rzeczywiście planowało wprowadzenie na rynek własnego, autorskiego smartwatcha, który początkowo miał zostać zaprezentowany światu mniej więcej w październiku tego roku. Niestety, inżynierowie słynnego producenta nie byli w stanie przygotować na czas urządzenia, spełniającego wszystkie wymogi jakościowe narzucane przez kierownictwo firmy. W efekcie, podjęło ono decyzję o przełożeniu premiery zegarka i zleciło projektantom dalsze prace nad jego udoskonaleniem.

Nasz oryginalny plan zakładał wypuszczenie na rynek urządzenia tego typu pod koniec bieżącego roku, ale w praniu okazało się, że najzwyczajniej w świecie nie były ono gotowe na czas.

Chociaż szczegółowe kryteria oceny gadżetu wciąż pozostają nieznane, wszystko wskazuje na to, że czołowi przedstawiciele HTC są zdania, że wymagało ono zbyt częstego doładowywania baterii. Zdaniem firmy, poza ogólnie rozczarowującą funkcjonalnością, jest to zresztą wada wszystkich dostępnych obecnie urządzeń tego typu, które również nie spełniają standardów narzucanych jej inżynierom. Tak podejście giganta do całej sprawy opisał na łamach Re/code szef dywizji HTC Creative Labs – Drew Bamford.

Zanim wprowadzimy do sprzedaży produkt sygnowany naszym logo, chcemy upewnić się, że zwyczajnie na to zasługuje i że potencjalni nabywcy będą mieli rozsądny powód, by założyć go na swoje nadgarstki. Szczerze mówiąc, wydaje nam się, iż wciąż nie udało się tego osiągnąć żadnej z konkurencyjnych firm.

Jeżeli wznowione prace inżynierów tajwańskiego giganta zakończą się sukcesem, pierwszy zegarek HTC ma trafić na rynek w 2015 roku.

Źródło: Android Central

podobne treści