newstablety

HTC Flyer: 7-calowy aluminiowy tablet z Androidem

Fani marki HTC właśnie znaleźli tablet dla siebie. Siedmiocalowy Flyer jest przerośniętym smartfonem obsługującym rysik, interfejsem Sense oraz śliczną obudową.

Podobnie, jak pozostałe 7-calowe tablety, również ten nie będzie miał pod maską Androida 3.0, lecz przerobioną dla jego potrzeb wersję 2.3. Poza tradycyjnie serwowanym przez HTC interfejsem Sense, Flyer będzie oferować oparte na Chmurze funkcje: OnLive służącą do strumieniowania gier oraz Watch do robienia tego samego, lecz z filmami. Z kolei Scribe poradzi sobie z obsługą rysika biegającego po ekranie tabletu, a Timemark ułatwi tworzenie notatek głosowych.

Co kryje w sobie aluminiowa obudowa unibody Flyera? Oprócz siedmiocalowego ekranu LCD o rozdzielczości 1024×600 pikseli znajdują się w niej dwie kamerki: tylna 5MPx i przednia 1,3MPx, 1,5GHz procesor (jednordzeniowy), 1GB pamięci RAM oraz rozszerzalne za pomocą karty SD 32GB miejsca na pliki. Razem z portem miniUSB, cyfrowym kompasem i bezprzewodową łącznością tablet ma wymiary: 195,4x122x13,2 milimetrów i waży około 415 gramów. To, co ma prawo się nie spodobać przyszłym użytkownikom Flyera, to żywotność jego akumulatora: cztery godziny oglądania filmów to niewiele w porównaniu do 1470 godzin, w trakcie których tablet może „czuwać”.

HTC nie podało ceny swojego pierwszego tabletu, który ma trafić do sklepów w drugim kwartale bieżącego roku.

podobne treści

  • ipiotrw

    taki ładny a w środku lipa

  • Dominik Poplawski

    no Htc się spóźniło tym razem :P Gdyby wyszedł zaraz za galaxy tab1 to mógł by odnieść sukces. Ale w starciu z tabletami z dwoma rdzeniami i androidem 3.0 szans nie widzę. Interface na pewno super będzie się prezentował bo htc potrafi robić fajne nakładki plus super design. Może cena będzie niska :P

  • ktoosiu

    gdyby bebechy były mocniejsze…