smartfony

HTC Desire Eye, czyli selfie w 13 megapikselach

HTC zaprezentowało swoje nowe flagowe urządzenie o nazwie Desire Eye. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że wraz z tym modelem, kolejny producent postanowił dopieścić tę grupę użytkowników, która często wykonuje tzw. „selfie”.

Jeszcze niedawno standardem było projektowanie smartphone’ów w taki sposób, by to kamera skierowana na zewnątrz miała jak najlepszą specyfikację. Kamera skierowana na użytkownika była co najwyżej dodatkiem – miłym, lecz niezbyt potrzebnym. Trend ten zaczyna się odwracać i nawet więksi producenci, tacy ja HTC, podchwycili pomysł mniejszych chińskich producentów, którzy postawili na urządzenia, których kamery zwrócone są przede wszystkim na użytkownika.

Właśnie tym na tle konkurencyjnych propozycji najbardziej wyróżnia się HTC Desire Eye. Urządzenie wyposażone zostało bowiem w ogromną przednią kamera o rozdzielczości 13 megapikseli, która pozwala na nagrywanie filmów Full HD przy 30 klatkach na sekundę. Trudno ją przeoczyć ponieważ została ona umiejscowiona pośrodku górnej ramki urządzenia. Obok niej znajduje się podwójna dioda błyskowa, która według zapewnień producenta, powinna pozwolić na wykonywanie dobrych zdjęć nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Jeśli chodzi o wykorzystane podzespoły, urządzenie nie odstaje od smartphone’ów tej klasy oferowanych przez konkurencję. „Pod maską” znalazło się więc miejsce dla czterordzeniowego procesora Snapdragon 801 wspartego 2 GB pamięci RAM, a użytkownik ma do dyspozycji 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o 128 GB dzięki karcie microSD. W obudowie o wymiarach 151,7 na 72,8 na 8,5 milimetra znalazło się też miejsce dla modułu LTE, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4, NFC, GPS oraz baterii o pojemności 2400 mAh. Oraz druga kamera, również 13 megapikseli. Wyświetlacz Desire Eye ma przekątną 5,2 cala i pracuje w rozdzielczości 1920 na 1080. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 4.4 KitKat z autorską nakładką HTC Sense.

Urządzenie ma zadebiutować w sieci AT&T, HTC nie pochwaliło się na razie kiedy Desire Eye zadebiutuje w innych krajach, ani ile będzie kosztowało.

Zdjęcia: HTC

podobne treści