news

HP wskrzesi TouchPady przy pomocy Windows 8?

Wygląda na to, że nie tylko specjalnie przygotowana wersja Androida może spowodować wzrost liczby kupionych TouchPadów. HP nie dało szansy zaistnienia zarówno sprawdzonemu na innych tabletach systemowi firmy Google, jak i innowacyjnemu webOS-owi Palma. Plotka głosi, że przyszła kolej na Microsoft. Do trzech razy sztuka?

Ciężko jest nadążyć za HP. Najpierw wypuszczają na rynek nieźle prezentującego się konkurenta tabletów Apple’a i tych z systemem Android, następnie doznają porażki w Stanach i obniżają jego cenę do 100 dolarów za sztukę, po czym wypuszczają jego siedmiocalową wersję, by na koniec ogłosić zaprzestanie rozwijania zainstalowanego w nim webOS-a. Wygląda jednak na to, że nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w sprawie TouchPada.

Anonimowy informator Fox News twierdzi, że HP próbuje zeswatać TouchPada z ciekawie zapowiadającym się Windowsem 8. Problem w tym, że po zapowiedziach pozbycia się przez HP działu komputerów, nawet udane połączenie tabletu-zombi z systemem Windows 8 Developer Release może nie uratować go przed kolejną, już ostateczną śmiercią.

Jedno jest pewne – TouchPad z webOS-em już nigdy się nie zejdą. Mam nadzieję, że TouchPad wróci na półki sklepów z Windowsem 8 na pokładzie, zaś system Palma zostanie odkupiony i udanie wdrożony w urządzeniach, którejś z zainteresowanych nim firm: HTC, LG, Nikon lub Amazon. [Fox News]

podobne treści