newstabletyWiadomość główna

HP Slate 8 pierwszym tabletem HP z W8?

Slajd, który wyciekł z przygotowanej rzekomo przez firmę HP prezentacji, pozwala nam rzucić okiem na to, co ma być pierwszym tabletem HP z Windows 8 na pokładzie. Zgodnie z informacjami opublikowanymi na łamach portalu Neowin, HP Slate 8 będzie grubym na 9,2mm, ważącym około 700g, 10,1-calowym tabletem z nieco większym ekranem i szczuplejszą sylwetką od iPada.

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o tablecie HP z Windows 8 jeszcze w lutym tego roku. Najnowsze doniesienia głoszą, że tablet ten korzystać będzie z mocy bazującego na architekturze x86 procesora, a jego premiera nastąpić ma mniej więcej pod koniec tego roku. Biorąc pod uwagę fakt, że właśnie wówczas zadebiutować ma najnowszy OS Microsoftu – ma to w sumie sens. Co dość intrygujące, wygląda na to, że HP (znowu!) celuje z nowym tabletem w duże przedsiębiorstwa, a nie – jak można by przypuszczać – w klientów indywidualnych. Skąd ten wniosek? Ano stąd, że Slate 8 wyposażono fabrycznie w mające zapewnić mu bezpieczeństwo oprogramowanie HP Protect Tools i Computrace (business security).

Choć to tylko przypuszczenia, kolejne podejście HP do opchnięcia tabletu swego autorstwa dużym firmom, po niepowodzeniu ukierunkowanego w ten sam sposób HP Slate 7, wydaje się co najmniej dziwne. Chociaż… nie jest znowu wcale tak, że ‚przyjazny konsumentowi’ TouchPad wypadł w praktyce dużo lepiej, prawda?

[neowin via slashgear]

podobne treści