gadżety

HP pracuje nad luksusowym smartwatchem

Pomimo tego, że coraz więcej producentów interesuje się tzw. „inteligentnymi zegarkami”, nadal pozostają one dość niszowym gadżetem. Powodów takiego stanu rzeczy może być mnóstwo, jednak HP, które chce ukroić dla siebie fragment tego tortu, najwyraźniej uważa, że powodem jest to, że za mało przypominają zegarki. Dlatego amerykańska firma wynajęła projektanta, by zaprojektował dla niej luksusową wersję „inteligentnego zegarka”.

Michael Bastian, projektant, który odpowiedzialny będzie za ostateczny wygląd inteligentnego zegarka osadzonego w kopercie o średnicy 44 milimetrów na razie nie zdradza szczegółów na jego temat (poza promocyjnym obrazkiem powyżej), ale już teraz wiadomo, że inspirować się będzie wyglądem desek rozdzielczych luksusowych samochodów. Tymczasem HP odpowiedzialne będzie za wszystkie „smart” funkcje tego zegarka, do których zaliczać się będzie odbieranie poczty oraz wiadomości tekstowych, prowadzenie rozmów czy obsługa innych aplikacji. Co ciekawe urządzenie ma współpracować zarówno z iOS jak i z Androidem i nie będzie korzystało z platform typu Android Wear co sugeruje, że HP samo zamierza zająć się systemem operacyjnym dla tego typu urządzeń.

Zegarek HP ma być gotowy jesienią a użytkownicy, którzy zdecydują się go kupić otrzymają wraz z nim trzy wymienne paski. Niestety na razie nie wiadomo z jakich podzespołów korzystać będzie smartwatch HP, ani ile będzie kosztował, ale można spokojnie założyć, że nie będzie on należał do najtańszych.

podobne treści