newssprzęt

HP Pavilion dv6 z procesorem Trinity

HP postanowiło udostępnić Laptop Pavilion dv6 w kolejnej konfiguracji, tym razem z najnowszym chipsetem AMD Trinity na pokładzie.

Dysponujący 15,6-calowym ekranem o rozdzielczości (a jakże) 1366×768 pikseli Pavilion dv6 pojawił się nie tak dawno na rynku w wariancie z innym procesorem najnowszej generacji – Ivy Bridge od Intela. HP uznało najwyraźniej (zresztą słusznie), że od przybytku głowa nie boli i upchnęło pod maską jednej z wersji laptopa czterordzeniowy procesor AMD A8-4500M (1,9GHz, 2,8GHz w trybie turbo). Poza chipsetem (i układem GPU) nie uświadczymy w nim jednak żadnych zmian w stosunku do konfiguracji z procesorem Intela. Na pokładzie najnowszego dv6, poza Trinity, znajdują się między innymi: zintegrowana karta graficzna Radeon HD 7640G, 6GB pamięci RAM, 750GB-owy dysk, cztery głośniki, a także napęd DVD i garść standardowych portów USB (3.0/2.0) i HDMI. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 7 Home Premium.

Za HP Pavilion dv6-7010 z procesorem AMD Trinity trzeba będzie zapłacić około 700 dolarów (w źródle znajdziecie link do oficjalnej strony HP, gdzie można zapoznać się z większą ilością informacji na ten temat).

[engadget, hp]

podobne treści