news

HP dziękuje pracownikom Palma za współpracę

Po kupieniu za 1,2 miliarda dolarów Palma, HP postanowiło zwolnić część pracowników przejętej firmy. Potwierdza to tezę mówiącą, że HP kupiło producenta telefonów komórkowych dla jego technologii a nie talentu zgromadzonego w zespole programistów i grafików.

Po tak dużym zakupie, HP musi szukać oszczędności w najróżniejszych działach: od marketingu, po HR. Wydawać by się mogło to trochę smutne, lecz takie właśnie jest życie: w pierwszej kolejności dbamy o swoich, dopiero później o obcych (w tym wypadku – pracowników Palma i ich problemy).

Przedstawiciel Palma powiedział w wywiadzie dla AllThingsD, iż rozumie, na jakich warunkach Palm został wykupiony i że pewnych sytuacji nie da się uniknąć. Dodał również, że dawni pracownicy entuzjastycznie podchodzą do możliwości pracy w stabilnej firmie, dzięki której będą mogli realizować swoje wizje na dużo większą niż wcześniej skalę.

Umarł król, niech żyje król. [Casey Chan/giz, AllThingsD]

podobne treści

  • Mateusz Rodak

    Brawa dla HP. Pójdą do konkurencji, która przyjmie ich z otwartymi rękami. Myślę, że jeszcze pożałują tego kroku przynajmniej w przypadku niektórych jednostek.

  • zapisy

    a po co ci pracownicy marketingu jak hp i tak juz ich ma… zwolnienia sa w dzialach takich ktore nie maja nic wspolnego z sama technologia bo watpie zeby hp wywalilo najlepszych inzynierow… pozdro