bizneskrótka piłka

HP będzie musiało dokonać fali kolejnych zwolnień

Wciąż nie widać końca problemów finansowych Hewlett-Packard. Zaktualizowane szacunki analityków amerykańskiej firmy ponownie okazały się nietrafione, a jej szefostwo po raz kolejny będzie musiało dokonać fali bolesnych, masowych zwolnień.

Takie wnioski zawarto w niedawno upublicznionym raporcie finansowym HP, w którym jasno wskazano, że jedyną szansą powrotu na biznesową prostą jest możliwie najszybsze zaakceptowanie decyzji o cięciach kilkunastu tysięcy etatów obecnie zatrudnianych pracowników. Gwoli przypomnienia, to już trzecia dość poważna zmiana w wyliczeniach firmy, która początkowo planowała zwolnienie „zaledwie” 27 tysięcy osób. Liczba ta urosła do 29, a następnie 34 tys. etatów na przestrzeni całego 2013 roku. Teraz, przedstawiciele HP szacują, że ogółem pracę może utracić nawet od 45 do 50 tysięcy ludzi.

To o tyle smutna wiadomość, że jeszcze parę miesięcy temu CEO firmy, Meg Whitman, zapowiedziała, że HP nie w najbliższym czasie zmuszone do dokonywania fali kolejnych, masowych zwolnień. Niestety, rzeczywistość okazała się o wiele brutalniejsza niż przewidywano, a analizy wykazały, że tego rodzaju posunięcie może być jedynym sposobem na przywrócenie dawno utraconej płynności finansowej firmy.

Szefowie Hewlett-Packard zapewniają, że ruch ten jest absolutnie niezbędnym elementem prowadzonej od jakiegoś czasu restrukturyzacji przedsiębiorstwa, które ma za jej sprawą odzyskać swą przeszłą, znakomitą kondycję. Czy tak też rzeczywiście się stanie przekonamy się zapewne jeszcze przed końcem tego roku.

Źródło: Engadget.com

podobne treści