ciekawostki

Hotel wyposaża sprzątaczy w sprzęt detektywistyczny

Goście hotelowi potrafią pozostawić po sobie w pokoju niezły bałagan, tymczasem kolejni klienci hotelu oczekują idealnie czystego wnętrza. Dlatego obsługa sprzątająca jednej z amerykańskich sieci hoteli zostanie wyposażona w sprzęt kojarzący się z walizkami specjalistów do kryminalistyki.

Pracownicy 2200 hoteli sieci Best Western otrzymają kwarcowe lampy UV z czarnym filtrem (Lampy Wooda), ułatwiające lokalizację plam pochodzących z płynów ustrojowych. Dzięki temu goście będą mieć pewność, że pozostałości bytności innych osób w tym miejscu nie pozostały ani na wykładzinie, ani na tapicerkach.

Jak donosi Business Insider, posunięcie hotelarzy jest podyktowane opiniami klientów. Sondaż firmy Booz & Company dowiódł bowiem, że właśnie czystość pokojów to dla podróżujących najważniejsze kryterium, jakim kierują się w wyborze hotelu. Jest ważniejsze od wystroju, stylu oraz jakości obsługi. Przedstawiciel Best Western Ron Pohl powiedział, że klienci odwiedzający placówki ze sprzątaczami przypominającymi agentów CSI są bardziej zadowoleni z pobytu. Do końca roku lampy znajdą się więc we wszystkich hotelach sieci.

Nam pozostaje zastanawiać się, co zastajemy w hotelach sprzątanych tradycyjnymi metodami. [Business Insider – zdjęcie: Peter Kim/Shutterstock]

podobne treści