newssmartfony

Honor 6X: świetne urządzenie dla digital natives debiutuje w Europie

Nie czekając na oficjalne rozpoczęcie tegorocznych targów CES, Huawei zorganizowało w Las Vegas pokaz, podczas którego ogłoszono zwiększenie ilości rynków, na których dostępny będzie smartphone Honor 6X.

Urządzenie debiutowało w Chinach już w październiku, ale od teraz trafi do sprzedaży także w USA i w Europie. Na naszym kontynencie kosztować on będzie 249 euro w wersji z 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB miejsca na dane, co przekłada się na około 1100 złotych. Jeśli wziąć pod uwagę możliwości urządzenia, jest to bardzo uczciwa cena.

Honor 6X wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Kirin 655, który może być wspierany przez 3 albo 4 GB pamięci RAM. Urządzenie wyposażone jest w ekran o przekątnej 5,5 cala o rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli oraz podwójny aparat z matrycami 12 megapikseli wsparty dodatkową kamerką 2 megapiksele. Wewnątrz metalowej obudowy zainstalowano dysk o pojemności 32 lub 64 GB, czytnik kart microSD, dzięki któremu można rozszerzyć pamięć o maksymalnie 128 GB, moduły Wi-Fi, GPS, LTE, Bluetooth i dwa sloty na karty SIM. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w skaner linii papilarnych oraz złącze microUSB. Za zasilanie odpowiada bateria o pojemności 3340 mAh.

Całość waży 162 gramy i działa pod kontrolą Androida Androida 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1, ale Huawei obiecuje, że już w drugim kwartale tego roku użytkownicy otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat.

podobne treści