news

Honda zbudowała pojazd na podobieństwo Segwaya, tylko dla siedzących

Inżynierowie Hondy zaprezentowali pojazd Uni-Cub, prototyp jednośladu mający ułatwiać poruszanie się osobom, którym wygodniej jest siedzieć. W odróżnieniu do innego prototypu, pojazdu U3-X, zaprezentowany na targach Tokyo Motor Show 2011 Uni-Cub jest jeszcze wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze.

Oprócz głównego koła, w pojeździe jest mniejsze, dodające stabilności i zwrotności, jednak maszyną można bez problemu wykonać 360-stopniowy obrót. Uni-Cubem steruje się albo przez przechylanie się w pożądanym kierunku jazdy, albo za pomocą joysticka. Pojazd został też wyposażony w wygodne podłokietniki.

Jednoślad osiąga prędkość do 10 km/h, a obecny prototyp jeździ po naładowaniu godzinę. Konstruktorzy przygotowują go z myślą o gościach centrów handlowych i targów wystawienniczych.

Honda nie podaje terminu dopracowania prototypu ani nie potwierdza, czy w ogóle zamierza go zamienić w produkt komercyjny. Czas najwyższy! Firma pracuje nad rozwiązaniami dla jednego kierowcy i pasażera zarazem już od 1980 roku. [Youtube, TechCrunch]

podobne treści

  • sth21

    Jak dodadzą szersze siedzisko w opcji to sukces w Stanach gwarantowany ;)