gadżetysmartfonywynalazki

Honda opracowała obudowę dla smartphone’ów wyposażoną w poduszki powietrzne

Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś upuścić swojego smartphone’a. Niestety niektórzy nie mieli przy tej okazji wystarczająco dużo szczęścia, a w rezultacie ich urządzenia po prostu zostały uszkodzone. Ale koniec z tym – Honda opracowała pierwszą na świecie obudowę dla smartphone’ów wyposażoną w poduszki powietrzne.

Co prawda nie nadaje się ona do tego, by zabezpieczony w ten sposób telefon schować do kieszeni, ale nie mobilność, a bezpieczeństwo było w tym wypadku priorytetem. Szczególnie, że projekt obudowy wygląda na część kampanii reklamowej samochodu Honda N WGN. Wiecie, na zasadzie, „takie małe, a jednocześnie takie bezpieczne”. Ale pewności nie mam, ponieważ są to tylko moje przypuszczenia oparte na automatycznym tłumaczeniu z japońskiego.

Niezależnie od tego, można już z czystym sumieniem stwierdzić, że poduszki powietrzne chroniące urządzenia mobilne przed uszkodzeniami będącymi efektem upadku, już są. Teraz tylko trzeba je zmniejszyć w taki sposób, by całość nie miała funkcjonalności cegły.

podobne treści