news

HoloLens: Microsoft zapowiada otwarcie platformy na innych producentów

Wygląda na to, że gogle HoloLens doczekają się rodzeństwa, choć nie będzie ono sygnowane logiem Microsoftu – podczas targów Computex Microsoft ogłosił, że planuje otwarcie swojej platformy na innych producentów.

Podczas swojego wystąpienia, Microsoft zaprezentował nagranie, na którym można było zobaczyć potencjalne zastosowanie HoloLens podczas wspólnej pracy. Niby nic nowego, ale tym razem widać było, że osoba używająca HoloLens mogła współuczestniczyć w sesji z użytkownikiem HTC Vive.

Zapytany o to Terry Myerson z Microsoftu odpowiedział, że jego firma ściśle współpracuje z HTC i jest otwarta na współpracę z innymi producentami. Według niego HoloLens, a ściślej platforma  Windows Holographic, ma wspierać nie tylko rzeczywistość rozszerzoną, ale też pełną wirtualną rzeczywistość. Myerson dodał też, że wraz z HTC Microsoft pracuje nad produktem, który wykorzystywać będzie właśnie Windows Holographic.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Microsoft rozszerza swoje platformy we współpracy z innymi producentami, podobnie było na przykład w przypadku mobilnego Windowsa. Niestety na razie brak szczegółów na temat tej współpracy, poza tym, że nawiązano już ją z Intelem, AMD, Qualcomm, Acerem, ASUS, Dellem, HP czy MSI. Pozostaje nam więc czekać na więcej informacji.

podobne treści