biznesgadżety

HoloLens dostępne w Polsce

Gogle HoloLens zostały po raz pierwszy zaprezentowane już prawie trzy lata temu. Choć sprzęt nie jest dostępny w regularnej sprzedaży, od tamtej pory Microsoft sprzedaje je na różnych rynkach laboratoriom i klientom korporacyjnym. A ich dostępność właśnie się zwiększyła.

Microsoft ogłosił wczoraj, że gogle HoloLens zostaną udostępnione w 29 europejskich krajach. Na ich liście znalazła się także Polska. W sumie gogle AR Microsoftu dostępne więc będą oficjalnie w 39 krajach.

Choć ich cena jest nadal dość wysoka (kosztują 3 tysiące dolarów), mogą bardzo przydać się w zastosowaniach profesjonalnych. Niedawno startup z Krakowa stworzył aplikację dla HoloLens, która ułatwić ma pracę kardiologom. Wraz z rozszerzeniem wsparcia również na nasz kraj, ich następcy nie będą już musieli samodzielnie sprowadzać gogli do Polski.

Tymczasem zwykli użytkownicy muszą uzbroić się w cierpliwość – zanim urządzenia o podobnych możliwościach będą dostępne dla nich, minie jeszcze trochę czasu. Na szczęście nie brak rozwiązań podobnych, takich jak HTC Vive czy Oculus Rift, w których można wybierać.

podobne treści