wynalazki

Holograficzni politycy podbiją USA?

Wygląda na to, że hologramy na dobre wejdą do polityki. Jak donosi Bloomberg, amerykańska firma HologramUSA kupiła prawa do korzystania z hinduskiej technologii holograficznej i zamierza lobbować w Waszyngtonie za wykorzystaniem jej podczas wyborów prezydenckich, które odbędą się za dwa lata.

Indyjska firma Nchant3D jakiś czas temu opracowała technologię, dzięki której obecny premier Indii Narendra Modi, chyba jako pierwszy polityk świata, już dwa lata temu pojawiał się na swoich wiecach jako hologram. Wtedy było to ciekawostką, teraz wszystko wskazuje na to, że stanie się powszechne. Jeżeli oczywiście firmie HologramUSA uda się przekonać Demokratów lub Republikanów do tego, by podczas kolejnych amerykańskich wyborów prezydenckich, skorzystali właśnie z ich usług.

Wynajęty przez firmę lobbysta już teraz roztacza wizje, w których kandydaci na przyszłego prezydenta USA pojawialiby się w formie hologramu na wiecach wyborczych. W towarzystwie na przykład holograficznego Ronalda Reagana lub Johna F. Kennedy’ego.

Jeśli rzeczywiście uda mu się sprzedać holograficznych polityków w Waszyngtonie, kwestią czasu będzie pojawienie się ich na naszym własnym podwórku.

podobne treści