news

Hohm pomaga zaoszczędzić na elektrycznym samochodzie

Samochód elektryczny to nie jednorazowy wydatek. Posiadanie jednego egzemplarza może nawet dwukrotnie zwiększyć wydatki gospodarstwa domowego na elektryczność. Dlatego Ford wspólnie z Microsoftem chcą pomóc właścicielom takich samochodów w zarządzaniu energią. Dzięki internetowej aplikacji Hohm, kontrola energii zużywanej przez elektryczny samochód znajdzie się w dobrych rękach.

Ford już kiedyś współpracował z Microsoftem. Razem stworzyli Ford Sync, system przenoszący samochodową rozrywkę do ery internetu. To samo robi Microsoft Hohm, tyle że zamiast rozrywką, zajmuje się zarządzaniem energią. System pozwala każdemu potencjalnemu nabywcy na oszacowanie, czy jego domowy portfel jest w stanie podźwignąć samochód elektryczny, a gdy już na takie cacko się zdecyduje, pomaga zarządzać jego ładowaniem czy zaoszczędzić na związanych z nim wydatkach.

Microsoft i Ford planują rozbudowę systemu tak, by obejmował cały „energetyczny ekosystem”. Dążą do zamienienia Hohm w uniwersalny i powszechny sposób zarządzania zużyciem energii, na przykład umożliwiając osobie jadącej elektrycznym samochodem zdalne wyłączenie termostatu w swoim domu.

Hohm wciąż jest w fazie testów. Można go wypróbować za darmo już teraz. Focus electric, pierwszy model forda wyposażony w ten system, ma się pojawić pod koniec roku.

podobne treści