news

„Hobbit” jest jedynym filmem nakręconym w 3D, który ekscytuje Petera Jacksona

Peter Jackson pracuje obecnie nad „czwartą częścią” trylogii „Władcy pierścieni”. „Hobbit” nie powstaje jednak przy użyciu zwykłych kamer 3D, lecz RED EPIC i luster pozwalających im być w ciągłym ruchu.

Większość filmów 3D ma w nazwie ten magiczny symbol jedynie po to, by przyciągnąć  do kin większą ilość widzów, same zaś są miałkie. Jasne, „Avatar” wyglądał całkiem nieźle, jednak wiele osób narzekało na brak ciekawej fabuły w nim. „Hobbit” Petera Jacksona ma szansę pobić dzieło Camerona na głowę.

Adaptacja dzieła J. R. R Tolkiena była od samego początku kręcona w trzech wymiarach czterdziestoma ośmioma kamerami RED EPIC nagrywającymi w jakości 5K i szybkości 48 klatek na sekundę. Nawet szkice koncepcyjne były rysowane z wzięciem pod uwagę trójwymiarowości przyszłego dzieła. Jeśli dodamy do tego wciągającą historię hobbitów i potwierdzoną sukcesem trylogii „Władcy pierścieni” umiejętność pokazania uniwersum Śródziemia przez Jacksona, to wyjdzie nam murowany hit:

„Hobbit” trafi do kin pod koniec przyszłego roku. [Crave Asia, CNET]

podobne treści

 • Anonim

  Proszę nie zapeszać..!

 • gunslinger

  Akcja „Hobbita” to chyba się dzieje przed wydarzeniami z „Władcy pierścieni” :)

 • Krzysztof Kowalski

  czekam, czekam!!! =)

 • Michał Szabłowski

  @gunslinger: nawet na pewno :)

 • Dortmund76

  Hobbita nie jest 4 częścią trylogi (3) idiotyczne zdanie ! Wydarzenia dzieją się przed drużyna pierścienia . Trochę szacunku . Proszę. P.S. Mam marzenie aby us nakręcili Wiedzmina

 • mkbest

  Obejrzałem wszystkie wypuszczone do tej pory części bloga (4) i aż się wzruszyłem… To jak powrót do przeszłości! Najbardziej podoba mi się to, że w „Hobbicie” będą występować aktorzy dobrze znani z „Władcy Pierścieni” – a więc ponownie spotkamy się z Gandalfem, Galadrielą, Elrondem i Gollumem! :)