news

Historia w pigułce

Polski pawilon na odbywającej się jeszcze wystawie Expo jest jednym z bardziej obleganych. W środku na zwiedzających czeka ​specjalnie przygotowana historia Polski w pigułce – animacja wyreżyserowana przez samego Tomka Bagińskiego. 

Przedstawienie tysiącletniej historii kraju w 8 minut było sporym wyzwaniem. Zobaczcie sami, jak nasz czołowy grafik i jego ekipa (Platige Image) wywiązała się z zadania. Dodam od siebie, że gdy przysiadłem sobie na murku w Szanghaju, zagadnął mnie po chwili pewien Chińczyk. Siedział z żoną, odpoczywali po dniu zwiedzania Expo. Spytał, czy już widziałem. Powiedziałem, że nie, że nawet się nie wybieram, bo odstraszają mnie tłumy. Zdziwił się. On specjalnie wziął wolne, żeby tam pójść (pracował dla Lenovo). 

Gdy po chwili przetrawił jakoś to, że na wystawę nie pójdę, powiedział, że był w polskim pawilonie. Że bardzo mu się podobał i od zewnątrz i wewnątrz. Dodał: „Widziałem film o waszej historii. Bardzo przypomina chińską”.   
Nie wiedziałem, co mu na to odpowiedzieć…

Zapraszamy do obejrzenia filmu i jesteśmy ciekawi waszych opinii:

podobne treści

 • herhor

  nie do konca mial chinczyk racje.
  Polska zwalczyla juz komune, a Chiny nie. i na razie cos sie nie zanosi.
  Chociaz nam tez zostal jeszcze jeden ciemiezyciel do zwalczenia – Kosciol.

 • mmmnow

  film bez happy endu :(

 • shounenbt

  Chińczyk miał rację, Chiny też przecież były imperium, które przez swoja gnuśność, zostało podzielone, między nacje zachodu (kolonie), by powrócić jako państwo dopiero po II wojnie światowej. Japończycy dopuszczali się również do aktów ludobójstwa na terenie Chin. Tego jest więcej…

 • Anna Piwnicka

  Nie mogę, od Chrztu Polski do Złotych Tarasów!