newssmartfony

Historia produktów Apple opowiedziana na półminutowym filmie

Rob Beschizza z BoingBoing nudził się na tyle, że wpadł na pomysł stworzenia kompilacji ujęć produktów i zrzutów ekranu oprogramowania z logo Jabłuszka. Powstała ciekawa i nie do końca chronologiczna opowieść obrazkowa.

Filmik Beschizzy potwierdza tezę, że design Apple od lat zgadza się z wytyczną zachowania minimalizmu formy oraz maksymalnej funkcjonalności.

Faktycznie, różowego plastiku brak. [BoingBoing, źródła: The Shrine of Apple, Apple-History, Edwin Tofslie, MacTracker, Ed Uthman, operating-system.org, Apple]

podobne treści

 • ja

  świetne! Apple przynajmniej ma swoje dziedzictwo, nie to co Szajsung i te wszystkie Andruty, które nie potrafią stworzyć niczego oryginalnego i rżną od wszystkich… żal mi ich.

 • godfather

  @ja powiedział 13 letni posiadacz iPhone’a 3G

 • bw.blue

  @godfather: ma rację chyba tylko totalny debil nie dotrzega, że np. Samsung Galaxy to kopia ip3gs wierna do poziomu ikon.

 • emen1

  Ty wolisz mieć produkt, który w Twoim mniemaniu jest lepszy a droższy a ja wole taki, który w moim mniemaniu jest tańszy i lepszy. Ty wybierasz iPhona 4s a ja Samsunga GSII. Nie podoba Ci się, że mój „szajsung” jest podobny to Twojego cacka? Czujesz sie oszukany? Sam wybrałeś. Teraz nie marudź. Wybór miałeś.

 • meds

  ehh… trochę to smutne, że ludzię się wypowiadają a nie znają się dobrze na tym temacie… Android był pierwszy jako system i dzięki temu można powiedzieć, że Apple wpadł na pomysł zrobienia Iphona (nie do końca ale na pewno wpłynęło to znacząco). Później Android został dopracowany i zaczął być użytkowany w „smartphonach”.

 • antimeds

  @meds stfu dziwko, nie pieprz…
  29 czerwca 2007 – iOS 1
  23 września 2008 – Android Apple Pie

 • meds

  i kolejny fachowiec… pisałem, że Android był jako pierwszy tworzony a nie wypuszczony. Poczytaj sobie dobrze a potem pisz i nazywaj kogoś dziwką bo to podchodzi pod totalne frajerstwo. Projekt Android został zapoczątkowany w 2003 roku przez Andy’ego Rubina, który został w 2005 wykupiony przez Google. A zresztą pierwsze przecieki Androida były długo przed iOS’em. Chociaż system Apple’a też musiał być tworzony jakiś czas więc moim zdaniem zaczęto nad nim prace od momentu wykupienia Android’a przez Google’a.

 • koobecaf

  buahwahahahaa z takimi rewelacjami to do piaskownicy gimbusie. prace nad iOS zaczęły się na długo przed Androidem, do tego został on wydany wcześniej. Przez co Android ukradł większość pomysłów Apple’a. Your argument is invalid.

 • norbvlo

  Gadki szmatki:P Apple tez kopiowalo i kopiuje wiekszosc pomyslow nadajac im jedynie minimalistyczny design oraz minimalna potrzebe obslugi ot cala roznica aaa dodam tylko ze za ta cala prostote musiscie slono zaplacic z tego wzgledu ze Apple musi myslec za tych ktorzy nie sa w stanie pogrzebac w ustawieniach aby lepiej spersonalizowac swoj gadzecik& a ta cala wojna patentowa? heh poza tym Apple jak narazie nie wygralo z wielkim hukiem zadnego glosniejszego procesu patentowego:) Andek byl jest i bedzie:)

 • czaro666

  Będziecie się teraz kłócić kto pierwszy i kto lepszy? Ja wybieram iOS ze względu na wygodę i ekosystem jaki stworzył Apple. Niedługo WP 7 i Windows 8 będzie działało na takiej zasadzie, więc Android pomału może się pakować i spadać do domu ;)