film

Historia geniusza trafia na ekrany. Zwiastun The Theory of Everything

Stephen Hawking to jedna z niewielu osób, których nie trzeba nikomu przedstawiać, więc jedynie kwestią czasu było pojawienie się filmu, opowiadającego o życiu geniusza. Film The Theory of Everything doczekał się zwiastuna, który dostępny jest do zobaczenia poniżej:

 

The Theory of Everything to niesamowita opowieść o jednym z najwybitniejszych umysłów w historii – uznanym astrofizyku, Stephenie Hawkingu, który zakochuje się w innej studentce Cambridge, Jane Wilde. Kiedyś, pełen życia, aktywny, młody chłopak, w wieku 21 lat usłyszał tragiczną diagnozę. Z Jane, walczącą u jego boku, zaczynają badać właśnie tą dziedzinę, której tak mało pozostało Stephenowi – czas. Wspólnie sprzeciwiają się chorobie i odkrywają nowe ścieżki w medycynie i nauce, osiągając sukces, o jakim nigdy się im nie śniło. Film oparty jest na wspomnieniach Jane Hawking Podróż ku nieskończoności. Moje życie ze Stephenem.

Główne role w filmie przypadły Eddiemyu Redmayne (Les Miserables. Nędznicy, Mój tydzień z Marilyn) i Felicity Jones (Niesamowity Spider-Man 2, The Invisible Woman), a obok nich w filmie zagrają także Charlie Cox (Kamień przeznaczenia, serial Zakazane imperium), Charlotte Hope (gościnne występy w serialach Gra o tron i Holby City), Emily Watson (Złodziejka książek, Anna Karenina) i David Thewlis (seria Harry Potter, Piąta władza). Reżyserem filmu jest zdobywca Oscara za Człowieka na linie James Marsh, a premiera światowa filmu ma odbyć się 7 listopada tego roku.

podobne treści