aplikacjegrymobile

HeadCube, czyli polska gra logiczna na urządzenia z Androidem

Rzadko polecamy wam gry lub konkretne aplikacje, ale myślę, że tym razem warto chyba zrobić nieduży wyjątek. Jeśli szukaliście w ostatnim czasie gry, która przyciągnie was na długie godziny przed ekran waszego smartfona lub tabletu – poznajcie HeadCube, polską grę logiczną dla urządzeń opartych na Androidzie.

Jedną z największych zalet gry jest bez wątpienia jej niesamowita przystępność. Choć tego rodzaju tytuły nie zawsze cechują się ogólną łatwością obsługi, gra jest bardzo intuicyjna, dobrze „wyważona” i zwyczajnie przyjemna – na tyle by spędzić przy niej co najmniej kilka godzin, właściwie nie będąc świadomym nagłej teleportacji w czasie.

Tak swą produkcję opisuje krótko jej twórca, Rafał Świdziński z łódzkiego studia CodeWare:

W grze poruszamy kolorową kostką, aby zgasić wszystkie płytki na planszy. Są też różne elementy utrudniające – potworki, drzwi i klucze, popychacze, portale. Do przejścia jest kilkadziesiąt różnorodnych plansz, alternatywnie możemy spróbować trybów „nieskończonych” z planszami generowanymi.
Dla pragnących rywalizacji – dostępne są osiągnięcia i tablice wyników Google Play.

I na tym moglibyśmy w zasadzie zakończyć. Tych, którzy obawiają się, że gra może okazać się za krótka bądź za prosta, zapewniam, że za wyjątkiem kilku pierwszych plansz – przejście jej z naprawdę dobrymi rezultatami nie będzie należeć do najłatwiejszych. Aplikację możecie pobrać już teraz, całkowicie za darmo, z Google Play Store.

Pobierz grę z Google Play Store

podobne treści