filminternetnews

HBO zhackowane. Wyciekła fabuła kolejnego odcinka Gry o Tron

Jeśli z niecierpliwością czekacie na kolejne odcinki Gry o Tron, ktoś właśnie sprawił, że przyszłe zwroty akcji mogą stracić swój urok. HBO padło ofiarą cyberataku, a hackerzy twierdzą, że wykradli 1,5 TB danych, wśród których znajdować ma się między innymi scenariusz kolejnego odcinka.

HBO potwierdziło, że padło ofiarą ataku, ale nie ujawnia tego, co dokładnie zostało skradzione. W oświadczeniu przesłanym serwisowi Variety czytamy, że:

„HBO doświadczyło niedawno incydentu, którego rezultatem był wyciek firmowych danych. Natychmiast zaczęliśmy wyjaśniać ten incydent współpracując zarówno z organami ścigania, jak i z zewnętrznymi firmami specjalizującymi się w cyberbezpieczeństwie.”

W czasie, gdy HBO wyjaśniało sprawę, przestępcy udostępniali materiały, które mogą pochodzić z tego ataku. Do sieci miały trafić nadchodzące odcinki Graczy oraz Pokoju 104, jak i scenariusz kolejnego odcina Gry o Tron. Przestępcy zapowiadają, że to dopiero początek, a wkrótce zostanie udostępnionych więcej materiałów.

Popularność produkcji HBO sprawia, że nie jest to pierwszy przypadek tego typu. Dwa lata temu w sieci przed premierą opublikowane zostały cztery odcinki 5 sezonu Gry o Tron. HBO nie jest jednak jedynym producentem, który zmaga się z podobnymi problemami. Na początku tego roku hackerzy wykradli kilka odcinków Orange is the New Black jeszcze przed ich premierą na Netflixie, a słynny atak na Sony Pictures z 2014 roku praktycznie sparaliżował na jakiś czas pracę firmy.

Ilustracja: HBO

podobne treści