news

HBO Go będzie walczyć z piratami

Po tym, jak kierownictwo HBO odkryło Internet i po latach zgodziło się wreszcie na to, by dostęp do platformy HBO Go nie był łączony z ofertami operatorów kablowych, musi się ono jednak nauczyć, jak on działa. Ale uczy się szybko, czego przejawem jest zbliżająca się zmiana regulaminu usługi.

Od niedawna w Polsce można bez pośredników nabyć HBO Go, co wpłynęło znacząco na popularność tej usługi. Zanim jednak ktoś zdecyduje się na zakup usługi, HBO proponuje mu miesięczny okres próbny, za który nie jest pobierana opłata – należy wnieść tylko złotówkę depozytu, która jest później zwracana.

Problem w tym, że dość duża grupa osób zaczęła zakładać darmowe, „testowe” konta korzystając z wirtualnych kart płatniczych. A żeby na tym zarobić, zaczęli sprzedawać dostęp do takich pirackich kont w cenie niższej, niż 29,90, czyli to, ile życzy sobie za to HBO. Jak nietrudno się domyślić, firma mówi wprost o nadużyciach i zamierza z nimi walczyć.

Dlatego HBO zmieni regulamin korzystania z usługi, w którym znajdą się zapisy o tym, że użytkownik uprawniony jest do jednego okresu próbnego w ciągu 12 miesięcy, a HBO będzie mogło weryfikować użytkowników między innymi na podstawie maila, metody płatności czy numeru identyfikacyjnego urządzenia. W razie wykrycia nadużycia w tym zakresie, firma przestanie świadczyć tę usługę. Nowy regulamin wejdzie w życie 20 maja.

Nie wiadomo jaka jest skala tego zjawiska, ale najwyraźniej wystarczająca do tego, by firma chciała podjąć z nim walkę. Podobny problem ma Netflix, a w jego przypadku szacuje się, że problem ten może dotyczyć aż 10 procent wszystkich polskich kont.

podobne treści