film

Harrison Ford powróci jako Rick Deckard w drugiej części Łowcy Androidów?

W ciągu kilku ostatnich lat pojawiało się sporo sprzecznych ze sobą informacji na temat tego, czy Harrison Ford wystąpi w sequelu Łowcy Androidów, klasyku kina sci-fi.

W grudniu zeszłego roku mówiono, że odtwórca roli Indiany Jonesa rozmawia o ponownym wcieleniu się w rolę Ricka Deckarda, jednak producent, Andrew A. Kosove (Księga Ocalenia, Bezsenność) szybko, bo kilka dni później, stwierdził, że są to nic innego, jak tylko plotki. Jakiś czas później sam Ridley Scott (twórca oryginału z 1982 roku) powiedział, że nie widzi przeciwwskazań, by gwiazda, mimo różnic zdań przy tworzeniu pierwszej części, dołączyła do projektu.

Scott i Ford nie mieli tego samego podejścia do Łowcy Androidów, nie zgadzali się w wielu kwestiach i większość osób, które widziały film wiedzą o tym od dawna. Mimo całej niezgody pomiędzy artystami, Harrison Ford, jak na profesjonalistę przystało, nigdy nic o zwadzie oficjalnie nie mówił. Teraz, po ponad trzydziestu latach, podczas promowania swojego najnowszego filmu (Gra Endera), powiedział tak:

Tak rozmawialiśmy [z Ridleyem Scottem na temat zagrania w sequelu Łowcy Androidów] o tym. Pamiętam ‚komplikacje’ przy pierwszym filmie. Jednak nie jestem tutaj by generować nostalgiczne momenty, jestem tutaj, by wykonać pracę. Rozumiem, że każdy ma ambicję, by film wyglądał tak, a nie inaczej, jednak nie zawsze wszyscy podzielają jedną wizję

Szczerze podziwiam Ridleya jako człowieka i reżysera, i byłbym bardzo szczęśliwy mogąc współpracować z nim nad dalszą opowieścią tej historii.

Oprócz Ridleya Scotta jako reżysera i Andrew A.Kosove’a jako jednego ze scenarzystów, w projekcie bierze udział Michael Green. Nie wiadomo jednak, czy Green pracuje na podstawie skryptu, który już wcześniej stworzył Hampton Fancher, twórca scenariusza dla Łowcy Androidów na podstawie powieści Philipa K. Dicka, czy zacznie prace od podstaw.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści