newssamochody

Harley Davidson rozważa seryjną produkcję elektrycznych motocykli


Dla wielu osób motocykle Harley Davidson to nie zwykłe maszyny, ale też styl życia. Jednym z jego elementów jest niewątpliwie charakterystyczny warkot silników amerykańskich jednośladów. Wygląda jednak na to, że ten element może niebawem zniknąć.

Wszystko przez to, że legendarna marka motocyklowa rozważa wprowadzenie na rynek elektrycznych jednośladów. Właściwie rozważania te nie dotyczą kwestii „czy”, a „kiedy”.

O planach poinformował Sean Cummings, jeden z wicedyrektorów Harley Davidson, który ujawnił, że jego firma zamierza w ciągu kolejnych pięciu lat wypuścić własny elektryczny motocykl. Amerykańska firma ma już pewne doświadczenia w tej dziedzinie, w końcu dwa lata temu zaprezentowała zbudowany we współpracy z nieistniejącą już firmą Mission Motors motocykl LiveWire. Wtedy jednak był to jedynie demonstrator technologii, teraz Harley Davidson ma na myśli seryjnie produkowany elektryczny motocykl.

Na razie oczywiście nie są znane żadne szczegóły na temat elektrycznego Harleya, nie wiadomo też, jak na taką konstrukcję zareagują fani marki. Ale jest to chyba pewien znak czasów, że nawet  Harley Davidson coraz bardziej interesuje się elektrycznymi pojazdami.

podobne treści