news

Haker PS3 trafi za kratki, bo całe pieniądze wydał na sądzenie się z Sony

Amerykański haker George Hotz trafił na czołówki gazet po tym, jak został pozwany przez Sony za złamanie zabezpieczeń konsoli PlayStation 3. Nie on jeden nad nimi pracował, jednak tylko jemu udało się wyjść bez szwanku ze starcia z Japończykami. Jego kolega po fachu nie miał już tyle szczęścia.

Tym pechowcem jest Aleksander „graf_chokolo” Egorenkow, który na walkę w sądzie z koncernem Sony wydał wszystkie swoje pieniądze. Przypomnę, że ostatnim razem gdy o nim słyszeliśmy, haker zza wschodniej granicy był pozywany przez twórców konsoli na 1000000 (słownie: milion) euro. Teraz pozwany napisał na swoim blogu, że nie stać go na dalsze sądzenie się z Sony i najprawdopodobniej trafi przez to do więzienia.

Żeby było jasne: jeden milion euro, to niecałe cztery miliony złotych. Aby spłacić ten dług, haker z Polski będący na miejscu Egorenkowa musiałby pracować za średnią krajową przez około 144 lata i odkładać całą pensję, by móc spłacić Sony. Każdy zdrowo myślący człowiek zdaje sobie sprawę, że Japończykom nie zależy na zarobieniu niemałej sumki, lecz wystraszeniu wszystkich ewentualnych naśladowców i zgnojeniu samego hakera.

Ostatnią rzeczą, nad którą pracował graf_chokolo było przywrócenie konsoli PS3 Linuxa. Korzystanie z tego darmowego systemu operacyjnego jeszcze nigdy nie było takie drogie… [graf_chokolo, Edge]

podobne treści

 • l

  „udupieniu” to takie nie literackie i nie gazetowe

 • ziomek

  za najnizsza krajowa przez 14 lat i 4 mln pln, chcialbym miec ta najnizsza ;p

 • Michał Szabłowski

  @ziomek: chodzi o średnią krajową, czyli około 3200 brutto

 • ziomek

  to nawet nam nie daje 0,5 mln

 • mateyko5

  to ciekawe bo Hotz poszedł na ugodę z Sony po tym jak Anonimowi pocisnęli Sony ;]

 • zelka96

  ziomek i dokładnie przeczytaj tam jest napisane że musiał by pracować 144 lata