news

Hackintoch Mac Pro w kartonie, bez jabłuszka, za 1/3 ceny

Pokazywaliśmy wam niedawno, jak z MacBooka zrobić tablet lub iPadBooka, jak kto woli. Tym razem kilku sprytnych gości wpadło na pomysł złożenia własnego, wartego 2700 zielonych Maca Pro za 1/3 tej ceny. Karton zamiast obudowy dostali w gratisie.

Któryś z gości z One Block Off the Grid musiał mieć kłopoty z działaniem Adobe After Effects na swoim Maku, dlatego postanowił skonstruować sprzęt, który podoła stawianemu mu zadaniu. Oto, z czego się składa Hackintosh Mac Pro:

Procesor 2.66 Intel Core i5, 1 TB dysk twardy, 8 GB 1333 MHz DDR3 RAM-u oraz karta graficzna XFX Radeon HD 5770 1GB DDR5. Uruchomienie na nim Slow Leoparda wymagało od Kalvina uzycia aplikacji iBoot oraz MultiBeast.

Za zaoszczędzone pieniądze zawsze może kupić iPada. To tak na wszelki wypadek, gdyby jednak potrzebował jakiegoś gadżetu z jabłuszkiem dla szpanu. [Brian Barrett/giz, TUAW]

podobne treści

  • lasic87

    zrobilem takiego ale pc 6 lat temu a włączałem go spinając kluczem do domu. Szkoda że wtedy nie nagrałem

  • klausw

    A nie mogli wstawić tego w tanią obudowę? U nas można takie dostać za 100 zl, więc ceny by im to strasznie nie podniosło, a byłby ładny komp z normalnym włączeniam. Wiochę odstawili

  • rafaldz1

    Tylko że to nie jest odpowiednik Mac Pro tylko iMaca 27″ ze średniej półki.