film

Gwiazdy pierwszego Avatara powrócą na wszystkie trzy sequele

W październiku ubiegłego roku James Cameron poinformował wszystkich, że w swoją rolę, pomimo komplikacji wynikłych z takiego a nie innego poprowadzenia fabuły pierwszego Avatara ponownie wcieli się Stephen Lang i zagra w kontynuacji najbardziej kasowej produkcji Hollywood w historii. Teraz reżyser potwierdził, że gwiazdy pierwszej odsłony, Sam Worthington i Zoe Saldana, zagrają we wszystkich trzech sequelach.

James Cameron zdecydowanie potrzebuje tych aktorów, by mająca składać się z czterech filmów saga działała. I jako, że udało mu się sprowadzić dwie (biorąc pod uwagę również Stephena Langa, trzy) z gwiazd pierwszego Avatara, twórca świata Na’vi może być zadowolony, o czym mówił w oficjalnej informacji prasowej:

Jake Suly to rzadka kombinacja pasji, siły, cwaniactwa oraz duszy, co wymaga sporo od aktora. Sam [Worthington] dał tej roli czułość, wrażliwość i siłę. Zoe [Saldana] uchwyciła każdy aspekt postaci jaki sobie wyobrażałem, tworząc z Neytiri mieszankę delikatności, dzikości i niesamowitej sprawności. Jestem bardziej niż szczęśliwy, że wrócą ze mną na Pandorę.

Aktorzy nie próżnowali po występie w Avatarze. Saldanę można było zobaczyć w wielu filmach, do najważniejszych zaliczając Colombianę czy drugą część innej sagi sci-fi, W ciemność. Star Trek. Aktorka, zanim przyjdzie widzom zobaczyć ją w wygenerowanym komputerowo niebieskim wdzianku zagra w Strażnikach Galaktyki. Sam Worthington zagrał Perseusza w Starciu tytanów i drugiej części tego filmu, Gniew tytanów, a także zagrał w thrillerze .

Początkowo Cameron miał zrobić tylko dwa sequele, jednak w trakcie tworzenia kolejnych projektów postanowił z ekipą zaplanować kolejny. Tak w oficjalnym oświadczeniu reżyser argumentował swój wybór:

Budowanie świata Avatara było niezwykle rzadkim i satysfakcjonującym doświadczeniem. W czasie pisania nowych filmów, doszedłem do wniosku, że ten świat, postacie i historia stały się bogatsze niż przewidywałem i stało się jasne, że dwa filmy byłyby niewystarczające, by opowiedzieć wszystko, co chcę przekazać.

Pierwsza z kontynuacji pojawi się w kinach w grudniu 2016 roku, a następne mają się pojawić rok po roku. Nad scenariuszami do filmów pracują Rick Jaffa i Amanda Silver (para pracowała wspólnie nad Genezą planety małp), Shane Salerno (Savages), oraz Josh Friedman (Wojna Światów).

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści