news

Gwiazda wyrzucona z procy

Teleskop Hubble’a dostrzegł gwiazdę, która porusza się z prędkością 2,5 miliona kilometrów na godzinę. NASA ma na ten temat teorię:

100 milionów lat temu układ złożony z trzech gwiazd krążył po Mlecznej Drodze, aż dotarł tam, gdzie nie powinien był się pojawiać. Zanadto zbliżył się to olbrzymiej czarnej dziury, która przechwyciła jedną z gwiazd, a dwie pozostałe wyrzuciła z olbrzymią prędkością, zespolone w postaci rozgrzanej do czerwoności nowej i superszybkiej gwiazdy.

Czyżby NASA dysponowała nagraniem z tego wydarzenia, że wyrokuje o genezie gwiazdy z takim przekonaniem? Wątpliwe. Należy wiec to wyjaśnienie włożyć między bajki science fiction. Co oni tam wiedzą.

Gwiazda niewątpliwie ucieka w siną, pozagalaktyczną. Pytanie, dlaczego? Czyżby faktycznie znalazła się w czarnej dziurze i zobaczyła tam coś przerażającego? Jeśli tak, musiało to być najgorsze okropieństwo w historii wszechświata. Żeby po stu milionach lat nie potrafiła o tym zapomnieć… [Jesus Diaz/giz, Hubble, NASA]

podobne treści

 • huhohu

  Została wciągnięta z większą siłą po drugiej stronie w świecie równoległym.

 • herhor

  jeszcze jeden psikus od wszechswiata dla ludzi;
  a niech marnuja miliony dolarow na badania i niech sie latami zastanawiaja: dlaczego ta gwiazda leci? i czy powinna leciec, czy moze nie powinna…
  phi.

 • Anonim

  Opis tego newsa to chyba żart, tak?
  „Rozgrzana do czerwoności”, „Nasa dysponowała nagraniem” ?
  Nie śmieszny i raczej przykry, ze strony autorki.

 • kozziou

  Aż odnalazłem sobie tego newsa na amerykańskim Gizmodo:

  http://gizmodo.com/5593965/the-weird-origin-of-the-fastest-hypervelocity-star-ever-detected

  Wygląda na to, że ten żenujący humor powstał w tłumaczeniu.

 • kozziou

  Pozdrawiam redaktora edytującego moje komentarze!

 • wrau

  Widze, ze nie tylko mnie poruszył humor artykulu, kreatywny tlumacz przechodzi samego siebie

 • Anonim

  @herhor oni nie marnują tych milionów, dzięki takim badaniom lepiej poznają prawa fizyki a dzięki temu ich technologia wyprzedza naszą co w praktyce przekłada się na poziom życia obywateli.