film

Gwiazda Szklanej pułapki zagra w Terminatorze

Po tym, jak Jai Courtney zagrał syna Johna McClane’a u boku Bruce’a Willisa wiadomo było, że aktor zacznie dostawać coraz więcej kasowych ról. Tak też się stało. Aktor sportretuje Kyle’a Reese’a, w zaplanowanym na 2015 rok reboocie Terminatora. Tym samym aktor wystąpi w jednym z filmów, które pojawią się w okresie, który może okazać się najbardziej dochodowym latem w historii kina.

Jai Courtney, poza rolą w Szklanej pułapce, pojawił się w serialu Spartakus: Krew i piach. Filmową karierę rozpoczął tak na prawdę dwa lata temu swoją rolą w Jack Reacher: Jednym strzałem, a w tym roku, zanim zajmie się pracą nad Terminatorem, pojawi się w kinach w Ja, Frankenstein i Niezgodnej. Pracuje także wspólnie z Angeliną Jolie nad Unbroken, można więc spokojnie powiedzieć, że aktor nie próżnuje.

Dlaczego lato 2015 ma być jednym z najbardziej dochodowych? W ciągu trzech miesięcy pojawi się kilka filmów, na które warto czekać. Data premiery piątej części Terminatora ustalona została na 1 lipca, więc na dwa dni przed Dniem niepodległości 2. Obok tych filmów w okresie od maja do sierpnia w kinach pojawią się takie skazane na sukces produkcje jak Jurassic World, Assassin’s Creed, Avengers: Age of Ultron, Batman vs. Superman i Ant-Man.

W Terminator: Genesis zagrają obok, Jai Courtney’a, gwiazda Gry o tron Emilia Clarke, Jason Clarke (Wrogowie publiczni, Wielki Gatsby), a reżyserem reboota będzie Alan Taylor, odpowiedzialny za Thor: Mroczny Świat.

podobne treści