grynews

Gry z Flashem powstają w Korei Północnej

Pomimo ograniczonego dostępu do Internetu, ba – do energii elektrycznej, a nawet pomimo sankcji ekonomicznych nałożonych na ten kraj, północnokoreańscy programiści przygotowują gry, które można potem kupić w App Store. Gry, najczęściej oparte na Flashu, powstają tam w ramach outsourcingu.

Wiele krajów, w tym USA, zabrania swoim firmom współpracy z podmiotami gospodarczymi z Korei Północnej, ale nie dotyczy to wszystkich państw. Korzysta na tym Nosotek, oferujący zagranicznym klientom usługi koreańskich programistów. Okazuje się, że w tym zamkniętym państwie od dobrych kilku lat kształci się specjalistów of IT.

Jedna z gier, jakie powstały w Nosotek, znalazła się nawet na liście 10 najlepiej sprzedających się aplikacji w niemieckim App Store. Dystrybutorem tych gier w Niemczech jest firma Exonet Games.

Największą zaletą outsourcingu do Korei jest oczywiście niski koszt. Godzina pracy programisty warta jest tam prawdopodobniej najmniej na świecie. Problemem we współpracy jest jednak bariera językowa i oczywiście reputacja. Czulibyście się w porządku, korzystając z gier, które powstały w obozie pracy? [Kat Hannaford/giz, PC World]

podobne treści

  • TAK

    TAK na twoje ostatnie i chyba jedyne pytanie
    I po za tym nie używam z żadnych urządzeń od apple