aplikacje

Grasshopper: Google uczy podstaw programowania

Zastanawiasz się nad tym, żeby rozpocząć programować ale nie wiesz jak? Google ma dla ciebie rozwiązanie. To aplikacja Grasshopper, która oferuje darmową możliwość nauki podstaw programowania.

Za pomocą aplikacji Grasshopper swoją przygodę z programowaniem mogą rozpocząć nawet najbardziej początkujący. Jeśli właśnie do takich się zaliczamy, kurs rozpocznie się od wyjaśniania podstawowych pojęć i wytłumaczenia czym jest programowanie i dlaczego jest tak dużo języków programowania. Na użytkownika czekają też proste quizy, ale z czasem zadania staną się coraz trudniejsze i polegać będą na tworzeniu własnego kodu i animacji. Wszystko po to, by w prosty sposób nauczyć zasad pisania kodu w języku JavaScript.

Użytkownicy mogą także pojawić się na „placu zabaw”, na którym nie rozwiązują konkretnych zadań, ale mogą samodzielnie pisać kod obserwując jego działanie. Dodatkowo Google wzbogaciło aplikację Grasshopper o elementy grywalizacji, więc użytkownik w trakcie nauki zbiera punkty i osiągnięcia. Jest nawet wykres pokazujący, ile dni z rzędu użytkownik poświęcił na naukę.

Aplikacja została przygotowana przez grupę Area 120, zespół zajmujący się w Mountain View projektami eksperymentalnymi i można ją pobrać zarówno na Androida jak i na iOSa.

podobne treści