gryWiadomości promowanewtf

Gra RPG napisana w Excelu

Podobno księgowi to nudni ludzie, którzy zachowują się jakby połknęli kij od miotły. Ośmielam się stwierdzić, że jest to wyjątkowo krzywdzące uogólnienie. Ale jeśli moje zdanie was nie przekonuje, zapraszam do zapoznania się z grą RPG, którą pewien kanadyjski księgowy napisał w Excelu.
Dla standardowego gracza arkusz kalkulacyjny programu jest raczej dość nudny. Jednak kanadyjski księgowy postanowił zamienić nudny arkusz Excela w grę RPG.

Arena.Xlsm to dość skomplikowana gra, w której zadaniem gracza jest pokonanie na „arenie” przeróżnych przeciwników. Kanadyjski księgowy, Cary Walkin, umieścił w niej ponad 2000 losowych antagonistów, 8 unikalnych bosów oraz całkiem sporo przedmiotów i czarów. Jakby to było mało, gra dodatkowo posiada fabułę, która ma cztery możliwe zakończenia.

Wszystko to udało się napisać w chyba ulubionym programie księgowych, jakim jest Excel. Zapytacie – w jaki sposób? Odpowiedzią są makra, które co prawda pozwalają to wszystko zrobić, ale jednocześnie (przy sensownych ustawieniach bezpieczeństwa) stają pomiędzy graczem a typowo biurową rozrywką.

Arena.Xlsm została przygotowana z myślą o Excelu (ze szczególnym uwzględnieniem wersji 2007 i 2010) więc użytkownicy innych pakietów biurowych nie będą mogli radośnie wyrzynać wirtualnych przeciwników w godzinach pracy.

podobne treści