gry

Gra o Tron w wersji retro

Co zrobić z czasem jaki pozostał do premiery kolejnego sezonu Gry o Tron? Hiszpański designer Abel Alves ma odpowiedź – spędzić go grając w Game of Thrones: 8-bit game.

Jak sama nazwa wskazuje, gra napisana przez Alvesa przenosi gracza w świat stworzony przez George’a R. R. Martina. Z tą różnicą, że w odróżnieniu od producentów popularnego serialu, którzy postawili na maksymalny do osiągnięcia podczas kręcenia serialu fantasy realizm, Hiszpan postanowił zaserwować graczom ośmiobitowe Westeros.

Trzeba przyznać, że bazująca mocno na serialu, wersja retro jest całkiem udana. W każdej planszy gracz wciela się w inną postać, którą musi przeprowadzić żywą przez zastępy przeciwników oraz często zabójcze elementy otoczenia. Całość okraszona jest cytatami z serialu, które mają fabularnie wprowadzić gracza w kolejny poziom.

Gra została stworzona przy pomocy programu Arcade Game Studio, który został stworzony właśnie po ty, by w dzisiejszych czasach ułatwić pisanie gier wyglądających jak wyjęte żywcem z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Co prawda nie można liczyć na powalającą grafikę, a i ścieżka dźwiękowa przypomina raczej sample wygrywane przez antycznego Sound Blastera, ale ma to swój urok.

podobne treści