gadżety

„Gra o tron” doczeka się oficjalnego piwa

Jak daleko może zagalopować wyobraźnia marketingowców? Na tyle daleko, by wpędzić wszystkich fanów w alkoholizm – HBO, we współpracy z Brewery Ommegang, ogłosiło, że w ramach promocji trzeciego sezonu serialu, pojawi się oficjalne piwo Gra o tron.

HBO przegapiło już trochę okazję do wypuszczenia piwa o nazwie Winter is comming, ale w zamian za to przed 31 marca pojawi się złoty trunek o nazwie Iron Throne Blonde Ale. Trzeba przyznać, że w tym wypadku piwo i serial wydaje się aż nieprzyzwoicie do siebie pasować. Niestety za wyobraźnię specjalistów od marketingu trzeba będzie dość sporo zapłacić – butelka 0,75 litra ma kosztować 8,5 dolara. W naszym przypadku trzeba będzie jeszcze doliczyć do tego koszty ściągnięcia butelki ze Stanów. No ale czego się nie robi by poczuć smak Westeros.

Co ciekawe HBO planuje wypuścić jeszcze trzy kolejne gatunki piwa powiązane z serią Gra o tron. Pierwszy z nich pojawi się jesienią przyszłego roku (jednak szansa na piwo Winter is comming?), kolejne dwa mają pojawić się w roku 2014.

podobne treści