grynews

Gra na iPhone’a, która identyfikuje pionki stojące na ekranie

Nie zgłębiliśmy tajemnicy, w jaki sposób gra (i)Pawn od Volumique działa, ale jesteśmy oczarowani. Z pewnością prowadzi do jakiegoś francuskiego flirtu, a może nie tylko? Sprawdźcie na tym filmie.

Aplikacja najpierw identyfikuje figurki postawione na stole, a następnie rozpoczyna się rozmowa miedzy postaciami. Jaki przybierze obrót – to zależy od tego, na której odpowiedzi postawimy swoją postać. OhGizmo przypuszcza, że podstawki figurek zawierają baterie o rożnym ładunku, które rozpoznaje ekran dotykowy. Z filmu wynika bowiem, że iPhone wie, gdzie jest która figurka i ich nie myli.

Volumique nie wyjaśnia na stronie, jak funkcjonuje gra. Podaje tylko informację, że będzie dostępna w listopadzie. [Kat Hannaford/giz, Volumique, Creative Applications, OhGizmo]

podobne treści

 • Hauru

  Wątpię by ekran rozpoznawał „ładunki”.
  Wystarczy, że jeden pionek będzie „dotykał” ekranu iPhona w dwóch miejscach (dwa rozpoznawalne przez ekran punkty w bliskiej odległości od siebie), a drugi w jednym. Świetne wykorzystanie technologii multitouch.

 • dob3k

  wystarczy zeby jeden z pionkow byl ciezszy od drugiego.

 • Adam Rogowski

  Cięższy? Tak, w ekranach rezystywnych. W oporowych jak w iP nie ważna jest siła nacisku, ale przerwany przepływ prądu przez powierzchnię „dotykoczułą”. Najprawdopodobniej podstawy pionków mają po prostu inne kształty.