newssmartfonytablety

Gorilla Glass, czyli pancerz na ekrany dotykowe

Jak sama nazwa wskazuje, to powłoka, która nie ugnie się nawet przed atakiem stada goryli. Innymi słowy, doskonała ochrona wszędobylskich ekranów dotykowych, których nie mamy już tylko w ubikacji. Nowa wersja Gorilla Glass zaprezentowana na CES 2011 jest jeszcze lepsza.

Specjalne szkło Gorilla Glass można wykorzystać do ochrony ekranów smartfonów, tabletów, laptopów, stoło-komputerów (jak Surface) i telewizorów. Zapewnia dłuższe działanie tych urządzeń, które bez ekranu stałyby się przecież bezużyteczne.

Gorilla Glass trudno zarysować, połamać, rozbić, nadgryźć, czy w jakikolwiek sposób uszkodzić. Próba z pistoletem pneumatycznym dowiodła, że powłoka jest naprawdę trwała. Nie twierdzimy, że jest niezniszczalna, ale z pewnością zapewnia gadżetom lepszą ochronę nić dotychczas stosowane rozwiązania. Gorilla Glass jest już montowana w ponad 300 rodzajach produktów.

Inżynier Gorilla Glass, Donnell Walton, powiedział SmartPlanet:

Chemiczne hartowanie szkła polega na zanurzeniu go w kąpieli solankowej i szpikowaniu jego powierzchni większymi jonami pod ciśnieniem.

Gorilla Glass od innych szkieł różni się budową, która sprzyja głębszej penetracji powierzchni przez jony, co znaczy, że substancja znosi mocniejsze uderzenia i głębsze zadrapania.

Dla nas to niewidoczne, ale Gorilla Glass jest po prostu elastyczniejsza – na poziomie nanomentów. Cena Gorilla Glass jest więc nieco większa od kosztu innych powłok tego typu, ale zwraca się, ponieważ klienci pytają, czy ich smartfon aby na pewno ma najlepszą powłokę ochronną.

podobne treści