biznesgadżety

GoPro potwierdza, że planuje własne drony

Jeszcze w ubiegłym roku pojawiły się pierwsze doniesienia o tym, że GoPro, firma zajmująca się produkcją kamer sportowych, zamierza zająć się budową własnych dronów. Wczoraj plotki te potwierdził Nick Woodman, CEO GoPro.

Podczas swojego wystąpienia na Code Conference, szef GoPro potwierdził plotki, jakie krążyły już od jesieni ubiegłego roku – firma zamierza zająć się budową dronów. Pierwszy quadrocopter GoPro ma pojawić się w sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku. Woodman nie zdradził niestety nic na temat ceny urządzenia, stwierdził za to, że jego firma nastawiona jest przede wszystkim na konsumentów, można więc spodziewać się, że ceny dronów GoPro kształtować się będą na podobnym poziomie, co ceny bezzałogowców takich firm, jak DJI czy Parrot.

Ze strony GoPro decyzja o rozpoczęciu prac nad własnym dronem jest jak najbardziej zrozumiała – już teraz ich kamery bardzo często kończą podwieszone pod bezzałogowcami innych firm. Wprowadzenie do asortymentu własnego drona pozwoli na skompletowanie całego zestawu bez konieczności sięgania po rozwiązania innych producentów. Woodman przyznał wprost, że „quadrocopter będzie w pewnym sensie ostatecznym dodatkiem do [kamery] GoPro”.

W przyszłym roku dowiemy się, czy taka strategia przyniesie firmie oczekiwane rezultaty.

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści