biznes

GoPro opóźnia premierę drona Karma

GoPro przedstawiło w piątek swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku. I nie wyglądają one najlepiej. Do tego stopnia, że firma postanowiła przesunąć premierę swojego drona.

Początek tego roku nie był najlepszy dla GoPro. Przedstawione przez firmę wyniki finansowe nie pozostawiają co do tego wątpliwości – w pierwszym kwartale tego roku przychody ze sprzedaży spadły aż o 49,5 procenta w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym i wyniosły trochę ponad 183 miliony dolarów. Nie lepiej radzą sobie akcje spółki, które od początku tego roku straciły prawie połowę swojej wartości, by po ogłoszeniu kwartalnych wyników finansowych spaść o 7 procent do poziomu 9,81 dolara za akcję.

Taka sytuacja musiała oczywiście przełożyć się na plany GoPro, które cały czas jest bardzo silne w swoim segmencie, ale poszukuje nowych urządzeń, które mogłyby napędzić sprzedaż. Jednym z nich miał być dron o nazwie Karma. I nadal będzie, choć GoPro poinformowało w piątek o przesunięciu jego premiery na koniec roku. Nicolas Woodman, założyciel i CEO GoPro, twierdzi, że nie była to decyzja łatwa, ale przynajmniej sprzedaż drona Karma „powinna skorzystać na okresie świątecznym”. Firma ma też nadzieje, że przygotowywana przez nią dookólna kamera Omni, która ma trafić do sklepów w sierpniu tego roku, sprzeda się dobrze na fali zainteresowania wirtualną rzeczywistością.

Go Pro ma nadzieje, że dzięki tym zabiegom uda się w ciągu roku odrobić słaby pierwszy kwartał i na razie podtrzymuje swoje wcześniejsze prognozy dotyczące zysku za rok 2016.

Zdjęcie: Flickr/Janitors

podobne treści