gadżetynews

GoPro chwali się pierwszym nagraniem z własnego drona

Pod koniec ubiegłego roku pojawiły się informacje na temat tego, że GoPro zamierza zająć się produkcją własnych dronów. Teraz w Sieci pojawiło się pierwsze nagranie wykonane za jego pomocą.

Kiedy w listopadzie  ubiegłego roku Wall Street Journal donosił, że spółka, która wdarła się przebojem na rynek kamer, zamierza zacząć sprzedawać własne drony, decyzja ta wydawała się logiczną konsekwencją tego, w jaki sposób użytkownicy korzystają z urządzeń GoPro. Jednak na więcej szczegółów musieliśmy czekać aż do czerwca tego roku, kiedy to firma rzeczywiście przyznała, że pracuje nad własnym quadrokopterem. GoPro nie ujawniło wtedy jednak ani szczegółów, ani przewidywanej ceny urządzenia. Stwierdzono jedynie, że produkt ma być dostosowany do możliwości indywidualnych konsumentów, co pozwala sądzić, że nie powinien być droższy od popularnych konstrukcji konkurencji, które można kupić za około 2 tysiące złotych.

Wczoraj firma opublikowała pierwsze publicznie dostępne nagranie, które wykonano przy pomocy prototypu drona GoPro. Firma podkreśla, że nie było ono w żaden sposób stabilizowane cyfrowo w postprodukcji, a jest rezultatem działania systemu stabilizacji skonstruowanego z myślą o bezzałogowcach GoPro. Samo nagranie zostało wykonane przy pomocy kamery HERO4.

Jeśli wierzyć wcześniejszym plotkom, GoPro chciałoby rozpocząć sprzedaż swoich dronów jeszcze w tym roku.

podobne treści